Przasnysz: XII Memoriał Szachowy im. św. Stanisława Kostki

58 zawodników z diecezji płockiej i diecezji sąsiednich wzięło udział w XII Memoriale Szachowym im. św. Stanisława Kostki, który odbył się w piątek w Przasnyszu. Najlepszym zawodnikiem okazał się Marek Rojek w Płocka. Memoriał tradycyjnie organizowany jest w przeddzień Ogólnopolskiej Pielgrzymki Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa.
Rozgrywki odbywały się w Szkole Podstawowej nr 2 w Przasnyszu. Rozpoczęło je wspólną modlitwą, za wstawiennictwem św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży, pochodzącego z Rostkowa w diecezji płockiej. Uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych, z diecezji płockiej i diecezji ościennych.

Zawody rozgrywano w systemie szwajcarskim kontrolowanym, na dystansie siedmiu rund. Zwyciężył Marek Rojek z Płocka, drugie miejsce zajął Jakub Jędryczka z Wyszogrodu, a trzecie Michał Sobolewski z Karniewa. Wysokie piąte miejsce zajęli najlepsza dziewczynka memoriału – ośmioletnia Aleksandra Szczypawka z Gąbina. Najmłodszym szachistą był sześcioletni Andrzej Jankowski z Gąbina, a najmłodszą szachistką – również sześcioletnia Justyna Jankowska z Gąbina.

„W tym roku memoriał odznaczał się wyjątkowo wysokim poziomem – oceniał po zawodach ks. kan. Józef Szczeciński, proboszcz parafii św. Mikołaja w Gąbinie, współorganizator wydarzenia. - Wyższe kategorie szachowe zdobyły aż 22 osoby”, komentował sędzia turnieju.

XII Memoriał Szachowy im. św. Stanisława Kostki zorganizował wydział duszpasterski Kurii Diecezjalnej Płockiej. Łącznie wzięło w nim udział 58 zawodników. Tradycyjnie impreza ta poprzedza Ogólnopolską Pielgrzymkę Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa, która w tym roku obędzie się po raz 30.
eg / Przasnysz
--
Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413 begin_of_the_skype_highlighting BEZPŁATNIE 1426-1413 end_of_the_skype_highlighting; Data wydania: 21 września 2012
Wydawca: KAI; Red. naczelny: Marcin Przeciszewski